Med Group’un ikinci zirvesi Lizbon’da başlıyor
30 Ocak 2017
Trump’ın Müslümanlara Yasak Kararı
30 Ocak 2017

Merkel bizimle dalga geçiyor

Yeni talepler için Türkiye’ye gidiyor. Bugüne kadar Türkiye’nin hiçbir talebini karşılamadı. Üstelik şimdi de NATO’daki FETÖ’cü subayların hamisi kesildi​

BİRAZ UTANMAK GEREKİR

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in 2 Şubat Perşembe günü için planlanan ziyaret, siyasi çevreler tarafından “yüzsüzlük” olarak nitelendirildi.

Başka terör örgütleri PKK ve DHKP-C’yi himayesine alan Merkel’in Ankara’dan talepleri arasında, ülkesine yönelebilecek teröre karşı, firari FETÖ’cüleri koruma altına alan Alman gizli servisi BND ile Türk istihbarat teşkilatı MİT arasında işbirliği de bulunuyor.

BASKIYA KARŞI SİNSİ PLAN

Merkel’in ziyareti öncesi dikkat çeken bir başta gelişme ise, FETÖ’cü subayların durumu oldu.

Alman basını bu amaçla NATO üssünde görevli 40 kadar FETÖ’cü subayların iltica talebinde bulunmasını aylar sonra tekrar gündeme getirdi.

FETÖ’cü subayları masum gösterme çabasının Merkel’in “Kamuoyunun baskısı”nı bahane edip, Ankara’da konuyu geçiştirebilmesi için planlandığı ortaya çıktı.

”GÖNDERMEMELİYİZ”

Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisinden Stephan Mayer, “Hiçbir şüphe yok ki, biz bu askerleri Türkiye’ye gönderemeyiz. Hemen hapse atılırlar” dedi. Federal Parlamento Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen (CDU) ise, “İltica prosedürü tamamen hukuki bir süreçtir, siyasi konular rol oynamamalı” diye konuştu. Report Mainz programı yarın saat 21.45’te ARD’de yayınlanacak.

“İŞKENCE YAPARLAR” YALANI

Merkel’in Ankara ziyareti öncesi ARD televizyonunun “Report Mainz” programı ve Spiegel dergisine konuşan FETÖ’cü subaylar, “Korktuğumuz için iltica başvurusunda bulunduk. Türkiye’de bizi tutuklayıp işkence yaparlar” yalanına sığındı.

KAYNAK: SABAH AVRUPA

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir